| Kontakt

Kolejowa strona Stalowej Woli.
1886 r. – wydanie koncesji na budowę kolei do Rozwadowa przez cesarza Franciszka Józefa.

Portugalia + Hiszpania 2018 – zdjęcia


« powrót
330
Jesteśmy w Porto, drugim co do wielkości mieście Portugalii. Z dworca São Bento (pol. Święty Benedykt), z holem tak pięknym, że zaliczany jest do głównych atrakcji miasta, odjeżdża podmiejska jednostka serii 3400 produkcji zakładów Siemens/Bombardier. Pociągi te obsługują głównie linię do Aveiro, równie malowniczą co dworzec.
330
Niespodzianka – na stację Porto-São Bento wjeżdża luksusowy pociąg „Presidential” przyprowadzony spalinówką serii 1400 o brytyjskim rodowodzie. Reszta składu to wagony używane niegdyś przez politycznych przywódców Portugalii, łącznie z dworem króla Ludwika I. Pociągiem można się przejechać wzdłuż rzeki Douro za opłatą wysokości 500 €. W cenę wliczona jest butelka wina.
330
Portugalski pociąg w hiszpańskiej Galicji – leciwa spalinowa jednostka łącząca Vigo i Porto oczekuje na godzinę odjazdu na stacji początkowej.
392
Widok na halę peronową stacji Porto-São Bento.
330
Jednostka serii 3400 rusza z przystanku Miramar w kierunku Aveiro.
330
Od strony Aveiro przez Miramar przejeżdża pociąg towarowy ze spalinowozem typu Euro4000 od Stadlera (wcześniej Vossloh), wyleasingowanym od Alpha Trains.
330
Stacja Lisboa Oriente. Przez jeden z torów przy peronach przejeżdża krótki skład z kontenerami ciągnięty przez jedną z lokomotyw serii 1400. Maszyny te zostały wyprodukowane w tych samych zakładach co EU06 – English Electric. Bazują na brytyjskiej serii 20.
330
Do Lizbony dojechał InterCity z elektrowozem serii 5600 (z rodziny Eurosprinter).

Opis

Zdjęcia wykonane podczas wycieczki do Portugalii i hiszpańskiej Galicji w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2018 r.